Filtr spawalniczy

Filtr spawalniczy: Różne możliwości odciągu dymów spawalniczych

Filtr spawalniczy od KEMPER nadaje się do zastosowania w różnych warunkach odciągu dymów spawalniczych. Filtr spawalniczy może być włączony do procesu odciągu dymów spawalniczych na różne sposoby. Tutaj w skrócie przedstawiono systemy wysoko- i niskopróżniowe, zwane również systemami niskociśnieniowymi.

W przypadku odciągu punktowego, zintegrowanego z palnikiem, skonstruowanego w technologii wysokiej próżni dym spawalniczy odciągany jest bezpośrednio za pośrednictwem przyłącza, znajdującego się przy palniku. W ten sposób uzyskuje się dobry stopień odciągu przy zastosowaniu niskiego strumienia objętości powietrza.

Filtr spawalniczy z odciągiem punktowym, skonstruowanym w technologii wysokiej próżni zbiera dym spawalniczy nie w pobliżu palnika, a za pomocą dyszy ssącej, umieszczonej w odległości do 150 mm od miejsca wykonywania spoiny. W ten sposób uzyskuje się dobry współczynnik odciągu. Dysza ssąca pozycjonowana jest elastycznie, zależnie od miejsca, w którym znajduje się spoina. Dysza ssąca mocowana jest magnetycznie i podłączana do filtra spawalniczego za pomocą wężów.

Często napotyka się w praktyce filtr spawalniczy z ramieniem odciągowym, na którym znajduje się kołpak odciągowy w celu skutecznego zebrania i odprowadzenia dymów. W takim przypadku sprawdza się odciąg punktowy, wykonany w technologii niskiej próżni. Technologia ta zapewnia dobry współczynnik wychwytu dymów spawalniczych, a kołpak odciągowy może być umieszczony w odległości około 400 mm od miejsca wykonywania spoiny.

Podgląd naszych filtr spawalniczy, stacjonarnego i centralnego
Filtr spawalniczy  |  Ramię odciągowe  |  Przyłbice spawalnicze
Welding smoke extraction  |  Filteranlage  |  Table de soudage  |  Ventilator lasrook  |  Sistema de aspiración  |  Filtrace vzduchu